Як правильно писати новини

9-8-2021

Багато хто задається питанням”як написати статтю”. І саме написання в більшості випадків представляється прерогативою творчих людей. Здається, що без таланту не обійтися. Але, насправді, кожен може створити якісний і корисний матеріал. Також хочемо порекомендувати почитати новини Києва на сайті .

Я займаюся копірайтингом вже 7 років. Поділюся з вами лайфхаками, які регулярно використовую на кожному з етапів написання.

Пошук теми

Якщо ви пишете в свій власний блог і відчуваєте муки вибору або взагалі не знаєте, про що писати, то нижче я дам кілька порад, як написати статтю на цікаву тему. Отже, звідки ж їх брати.

1. З блогів конкурентів

Погугліть компанії у вашій сфері. Загляньте до них в блог. Подивіться самі коментовані і расшаріваемие статті. Спробуйте написати на цю ж тему, але під іншим кутом.

Лайфхак. Візьміть популярну тему конкурента і розгорніть її на 180 градусів. Наприклад, конкурент пише статтю”що таке глютен”. Ви випускаєте статтю”10 міфів про шкоду глютену”.

2. З новин / подій

Слідкуйте за новинами у своїй галузі. Для цього читайте великі галузеві і суміжні з вашою сферою ресурси. До речі, таким способом ви легко знайдете тему для інформаційної статті.

Лайфхак. Підпишіться на найпопулярніші новинні видання: rbc.ru, kp.ru, lenta.ru, aif.ru.

3. З професійного досвіду

Робіть статті про те, як ваш продукт змінив життя клієнтів на краще. Тільки обов’язково наводите докази.

Лайфхак. При написанні обов’язково включіть в план розділи: що було спочатку, що зробили, і як стало. Наводьте докази, про них можете попросити вашого клієнта.

4. З статистики ключових слів

Для того, щоб розібратися, як написати хорошу статтю, загляньте в google ads і яндекс вордстат. Подивіться, які ключові запити найбільш популярні.

Лайфхак. Пишіть запит в лапках – “тут запит”, так ви дізнаєтеся число показів тільки вводиться вами ключового слова без зайвого сміття.

5. З форумів

У таких спільнотах люди часто діляться думками, які їм сподобалися, а також викладають посилання на свої матеріали. Це дасть вам нові ідеї. І ще, моніторьте найяскравіші дискусії. Що хвилює людей? що у них болить?

Лайфхак. Завдяки форумам ви можете перевірити і актуальність теми. Для цього створіть її і стежте за реакцією читачів.

6. Зі старих матеріалів

Якщо у вас є статті, які були дуже популярними, спробуйте випустити їх оновлені версії. Ринок не стоїть на місці. Інформація швидко застаріває. Порадуйте читачів свіжими даними.

Лайфхак. Зробіть порівняльну таблицю старих і нових технологій / методів. Людям завжди простіше сприймати структурований матеріал.

Збір інформації

Зараз відкрию секрет, як писати цікаві статті для блогу, сайту або соціальних мереж. І також звідки черпати практичну, актуальну і правдиву інформацію.

1. З іноземних джерел

Отже, перед тим, як написати статтю для блогу, загляньте в іноземні джерела. Найчастіше на них виходить знайти специфічну і рідкісну інформацію, якої немає в рунеті.

Лайфхак. Якщо ви не володієте англійською, то краще використовувати мови зі слов’янської мовної групи (наприклад, польська), так як їх переклад на російську буде більш коректний.

2. Від експертів

Знаходьте їх через соціальні мережі, форуми, а також публікації в інтернет-виданнях. Саме вони зможуть дати вам ту цінну і точкову інформацію, якої не дістає.

Лайфхак. Щоб знайти експерта, зробіть запит на сервісі пресфід. Це найпопулярніший агрегатор журналістських запитів.

3. З книг

Книги хороші тим, що дають велике уявлення про матеріал і найчастіше більш експертні, ніж статті. Рекомендую користуватися цим методом перед тим, як починати писати статті для сайту, тим більше якщо хочете зробити краще, ніж у конкурентів.

Лайфхак. Якщо вам ніколи читати, то використовуйте аудіоваріант. Або знайдіть блогерів, які розповідають про книгу за 30 хвилин.

4. З пошуковиків

Для більшості статей потрібно перебрати величезну кількість джерел. Тільки пам’ятайте, що інтернет повний неякісних матеріалів і фейків, тому перевіряйте. Такий метод підійде як для соціальних мереж, так і для корпоративного блогу.

Лайфхак. Щоб виключити непотрібне слово з пошуку, поставте мінус перед потрібним словом. Наприклад,”перукарські послуги – завивка”.

5. З відео

Знайдіть в youtube канали, які висвітлюють ваше запитання. Відео ви потім можете вставити в статтю або взяти з нього цитату. У будь-якому випадку, зараз всі намагаються займатися відео-маркетингом, а значить, корисна інформація там є.

Лайфхак. Через будь-яку пошукову систему ви легко знайдете добірки найцікавіших каналів. Добірки є різні, тому можна писати інформаційну статтю за допомогою відповідних добірок, можна і комерційну.

6. З соціальних мереж

Знаходьте інформацію в пабліках по вашій темі. Дивіться обговорення, посилання на книги та статті. Не соромтеся писати в таких спільнотах, якщо воно популярне, ви отримаєте багато корисних відповідей.

Лайфхак. Якщо не знайшли підходящу тему, самі створіть обговорення. І використовуйте спірні теми, вони отримують найбільший відгук.

7. З конференцій та вебінарів

Відвідуйте онлайн і оффлайн-конференції по темі. Просто погуглите. Можливо, в найближчі дні відбудеться захід по потрібній вам темі. Плюс такого виду в тому, що можна озвучити цікаву тему і включити експерта і глядачів в обговорення.

Лайфхак. Підпишіться на микиту жесткова, він, до речі, головний мозок блогу. І щотижня в вконтакте і instagram виходять цікаві прямі ефіри на різні теми.

Написання

Нарешті довгоочікуваний момент. Розповідаю, як швидко написати статтю, а ще й як написати її правильно. Отже, лайфхаки і хитрощі, поїхали!

1. За структурою

Перед тим, як написати статтю для сайту, складайте її план, тобто структуру. Напишіть основні пункти і розбийте їх на підпункти.

Лайфхак. Використовуйте такий шаблон структури: заголовок (актуальність проблеми), вміст (як проблему вирішити: опис способів), висновок (головні тези, які повинен запам’ятати читач).

2. З альтернативними способами

Коли пишіть велику статтю, буває складно зрозуміти, з чого саме починати, і що включати в статтю, а іноді і взагалі стаття не пишеться. Тому для генерування ідей і структурування великого потоку матеріалів використовуйте інтелектуальні карти.

Лайфхак. Якщо ви віддаєте перевагу строгий стиль малювання, скористайтеся сервісом mindmeister. Якщо вам до душі креативний підхід, ідеальною буде карта imindmap.

3. Вранці краще

Прокинулися і відразу за роботу. Вранці мозок працює краще. Так як ви ще не встигли посваритися з сусідами/співробітниками, не втомили себе бюрократичною роботою. Саме час творити.

Лайфхак. Як швидко писати статті? просто! для цього не снідайте перед написанням. Тобто прокинулися, попрацювали і вже потім поїли. Дослідження єльського університету показало, що когнітивні завдання на голодний шлунок виконуються швидше.

4. У комфортних умовах

Обов’язково приберіть зі столу все непотрібне. Зовнішній порядок дивним чином дисциплінує і всередині. Забезпечте достатню кількість світла. Поставте чашку кави, це допоможе налаштуватися.

Лайфхак. Увімкніть музику, вона допоможе налаштуватися на правильну атмосферу і позбавити вас від непотрібних думок. Тільки попереджаю відразу, не російську, а краще і зовсім без слів.