Операційна система Windows має деякі обмеження при роботі на багатоядерних комп’ютерах. За замовчуванням, всі ядра працюють з рівномірним навантаженням, що підвищує безпеку, проте знижує продуктивність. Для того, щоб виправити таку поведінку системи, можна використовувати спеціальні програми.

Core Parking Manager – безкоштовна утиліта для управління роботою ядер центрального процесора.

Основні можливості

  • Графік продуктивності для кожного ядра;
  • лічильник реального часу показує активні і паркувальні ядра;
  • Відключення паркування (простий) ядер для кращої продуктивності;
  • Докладна інформація про процесор та його станом;
  • оновлення програмного забезпечення з меню.

Програма дозволяє підвищити швидкість роботи CPU, всі потрібні функції доступні з головного вікна. У верхній частині вікна відображаються графіки роботи кожного з ядер.Ліва нижня частина показує нам технічне характеристики процесора – частота, кількість ядер, розмір кеша. У правій частині знаходяться показники завантаження ядер, скільки працює і яку кількість припарковано.

Нижніми повзунками можна налаштувати роботу процесора, на той режим, який влаштував би вас як користувача комп’ютера, але безпечніше використовувати стандартні налаштування в випадаючому меню «Power Data» – збалансований режим, висока продуктивність або економія енергії.

Оновлюється програма автоматично при запуску, але можна запустити оновлення і вручну, для цього натисніть меню «Help» і в списку виберіть «Check for new version».

Замість висновків: В цілому, хороший інструмент для збільшення продуктивності комп’ютера без використання розгону процесора, пам’яті і відеокарти. Моя особиста думка така, використовуючи сучасну Windows 10 і нові процесори, не варто заморочуватися про парковці ядер і використовувати дану програму, хоча ви завжди можете перевірити моє твердження. Користувачі Windows 7 і старих багатоядерних процесорів, можуть істотно збільшити швидкість роботи пк. Приміром автор використовує подібну програму ParkControl, на трехядерном комп’ютері-Windows 7.

Розмір: 1,7 МБ
Інтерфейс: Англійський
Платформа: Windows XP/Vista/7/8/10

Завантажити Core Parking Manager

Дзеркало Core Parking Manager