Ефект просвічування на дисплеї Retina попереднього зображення на тлі знову відкритого притаманний не лише комп’ютери з дисплеями даного типу.

Наявність залишкового зображення можна спостерігати на всіх ЖК-дисплеях, незалежно від фірми-виробника. Особливо переживати з цього приводу не варто, як не потрібно бігти в сервіс, щоб відремонтувати свій iMac або MacBook Pro.

Ефект image persistance

Саме таку назву носить цей ефект в англійській мові. В технічній літературі також можна зустріти термін image retention, що, по суті, означає одне і те ж. Часто залишкову картинку можна спостерігати з вікном логіну входу, якщо воно тривалий час було відкрито. Після введення пароля, це віконце залишається видимим на тлі відкрився робочого столу операційної системи.

Apple: З Вашим комп’ютером все в порядку

За твердженням фахівців «яблучної» корпорації, здавати свій Mac на гарантійний ремонт при виявленні цього явища не потрібно. На відміну від електронно-променевих трубок і плазмових панелей, всі рідкокристалічні дисплеї, створені за технологією IPS, мають вказаний недолік. Тим не менш, залишкове зображення ніяк не впливає на працездатність і не позначиться на неї в майбутньому. РК-матриці не вигорають, на відміну від CRT-моніторів.

Як боротися з ефектом?

На даний момент позбутися від залишкового зображення на моніторі не вийде, але зменшити його видимі наслідки можна спробувати засобами mac OS. Для цього в операційній системі є спеціальні функції. За замовчуванням вони завжди включені, але при налаштуванні комп’ютера період їх запуску міг змінити або зовсім прибрати сам користувач.

Режим сну

Включення цієї опції дозволить не просто позбутися від залишкового ефекту зображень, але і зберегти електроенергію або подовжити час розряду акумулятора ноутбука Mac. Час спрацьовування можна визначити, виходячи з того, як часто і наскільки довго комп’ютер залишається включеним, але без роботи. Включається і налаштовується функція в такій черговості:

Необхідно перейти в меню Системні налаштування -> Економія електроенергії. Це можна зробити через ліве верхнє меню на робочому столі.

Слайдер «Режим сну монітора» необхідно перемістити на необхідну величину.

Для ноутбуків цей параметр слід вказати і на вкладці «Акумулятор» – це подовжить тривалість роботи від батареї. Також варто відключити заставку, яка теж витрачає заряд.

Підводячи підсумки

Власникам MacBook Pro і iMac з моніторами Retina, а також пристроїв Apple Thunderbolt Display і Apple Cinema Display з високою ймовірністю доведеться зіткнутися з зазначеним ефектом. Він абсолютно безпечний і не впливає на термін служби монітора. Позбутися від нього можна шляхом скорочення періоду появи статичної картинки на екрані, наприклад, завданням часу переходу в режим сну.

Джерело: http://webcom.dn.ua/