Як встановити Ubuntu

Є багато міфів про Linux, наприклад, про те, що Linux складно встановлювати і використовувати. Можливо, так і було пару десятиліть тому, коли Linux тільки з’явився. Але сьогодні існує безліч простих у використанні і доброзичливих дистрибутивів Linux. Ці системи легко освоюють всі категорії користувачів: від дітей до пенсіонерів. Наприклад, щоб дізнатися, як встановити Ubuntu, достатньо прочитати цю статтю. Ubuntu сьогодні є найпопулярнішим дистрибутивом Linux, не в останню чергу тому, що він орієнтований на простоту і зручність. Більше 20 мільйонів чоловік вже використовують Ubuntu щодня на своїх ПК і ноутбуках.

Підготовка до установки

Перед тим як встановити Ubuntu, потрібно переконатися в тому, що комп’ютер відповідає мінімальним вимогам до системи: має як мінімум 512 мегабайт ОПЕРАТИВНОЇ пам’яті і 10-20 гігабайт вільного місця для системи на жорсткому диску. Якщо планується спільна установка Windows та Linux на один диск, слід спочатку встановити Windows, залишивши 10-20 гб або більше вільного неразмеченного місця для Ubuntu. Якщо планується установка безлічі програм, ігор під Linux, зберігання на розділі з Ubuntu великих файлів, то рекомендуємо виділити під систему значно більше місця. Сучасні вінчестери це дозволяють. Якщо на комп’ютері буде використовуватися тільки Ubuntu, то можна використовувати увесь диск.

Завантажити Ubuntu можна на офіційному сайті: http://www.ubuntu.com/download/desktop.

На момент написання статті пропонуються дві версії: Ubuntu 12.04 LTS і Ubuntu 13.10.

Перші дві цифри в назві позначають рік, останні дві цифри після крапки позначають місяць випуску дистрибутива, тобто Ubuntu 13.10 випущена в жовтні 2013 року. Скорочення «LTS» позначає, що дистрибутив буде підтримуватися і оновлюватися протягом 5 років, такі версії виходять раз в 2 роки. Звичайні дистрибутиви виходять 2 рази в рік і підтримуються дев’ять місяців. Крім того, LTS версії більш стабільні, але звичайні версії містять більше нові програми. Ще можна вибрати версію 32-бітну або 64-бітну. Для сучасних комп’ютерів, з пам’яттю 2 і більше гігабайт, краще вибрати 64-бітну версію (за замовчуванням). Вибираємо останню (на момент написання статті) 64-бітну версію Ubuntu 13.10.

Рис. 1

Після чого буде запропоновано пожертвувати гроші на розвиток Ubuntu.

Для того, щоб завантажити Ubuntu безкоштовно, натисніть «Not now…» в нижньому лівому кутку сторінки.

Рис. 2

Сайт ubuntu.com автоматично визначить сімейство процесора (Intel або AMD) і почнеться завантаження відповідного дистрибутива. Тому важливо скачувати дистрибутив на тому ж комп’ютері або на комп’ютері, якою має такий же тип процесора. В іншому випадку, слід скористатися альтернативними посилання для отримання дистрибутиву: http://www.ubuntu.com/download/alternative-downloads

Після отримання файлу дистрибутива запишемо його на DVD-R. Це можна зробити у середовищі Windows, клацнувши по файлу правою кнопкою миші, або скориставшись окремою програмою для запису дисків. Замість DVD можна скористатися USB-флеш-накопичувачем, скориставшись для запису наступною програмою: http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/

Установка Ubuntu

Наступний крок – завантаження з інсталяційного диска. Для цього необхідно вставити DVD або USB флеш-диск в комп’ютер і перезавантажити його. Якщо завантаження Ubuntu не почалася, треба викликати меню завантаження або налаштувати порядок завантаження в BIOS (UEFI). На різних комп’ютерах ця процедура може значно відрізнятися, тому слід звернутися до документації виробника. Але зазвичай вхід в BIOS здійснюється натисканням певних клавіш в момент завантаження: «Esc», «Del», функціональних клавіш «F2», «F10», «F11», «F12» (останні також використовуються для виклику меню завантаження). Після чого потрібно в меню BIOS «Boot Options» або аналогічному вказати перше пристрій для завантаження: CD/DVD або USB, зберегти конфігурацію (зазвичай «F10») і перезавантажитися.

Після завантаження ми побачимо початковий екран інсталятора Ubuntu. Вибираємо російську мову зліва в меню і натискаємо «Встановити Ubuntu».

Рис. 3

Комп’ютер повинен автоматично підключитися до інтернету, якщо у вас стандартне з’єднання без пароля. Якщо потрібен введення пароля або потрібні нестандартні налаштування, потрібно натиснути на іконку зі стрільцями в правому верхньому куті, вибрати пункт «Edit Connections» і налаштувати з’єднання з інтернетом.

Рис. 4

Ставимо всі галочки«Завантажити оновлення…», «Встановити…») і натискаємо кнопку «Продовжити».

Рис. 5

Для використання всього диска під Ubuntu вибираємо: «Стерти диск і встановити Ubuntu». Після цього буде автоматично проведена розмітка диска. Просунуті користувачі можуть провести розмітку самостійно, вибравши пункт «Інший варіант». Якщо на диску вже є встановлені системи, наприклад, Windows, з’являться пункти, що дозволяють встановити Ubuntu спільно з іншими системами. Ставимо галочку, якщо потрібна підвищена безпека, в цьому випадку ваші дані будуть зашифровані, але при кожному завантаженні доведеться вводити додатковий пароль. Якщо особлива безпека не потрібна, не ставимо галочку. Після вибору типу установки натискаємо «Встановити зараз».

Рис. 6

Вводимо ключ безпеки, якщо поставили галочку на попередньому етапі. Його потрібно добре запам’ятати або записати і вводити при кожному завантаженні. Не знаючи ключа, неможливо буде отримати доступ до ваших даних.

Рис. 7

Вибираємо часовий пояс. Можна відзначити місце на карті або ввести місто вручну.

Рис. 8

Вибираємо розкладку клавіатури.

Рис. 9

Вводимо своє ім’я, назву комп’ютера, ім’я користувача та пароль.

Рис. 10

Ubuntu One – це мережевий хмарний диск, аналог Dropbox. Можна налаштувати його зараз або пізніше – за бажанням.

Рис. 11

Тепер можна відкинутися на спинку крісла і почекати закінчення установки.

Рис. 12

Через деякий час установка буде завершена, залишиться натиснути кнопку «Перезавантажити». Після чого система попросить видалити інсталяційний диск і натиснути «Enter».

Рис. 13

Адміністрація висловлює подяку автору Addd за допомогу в підготовці огляду.

Джерело: http://softkb.com.ua/