Mpv-вільний, мультиплатформенний відеоплеєр, побудований на основі відкритого вихідного коду проектівmplayer і його форка mplayer2. Адресований досвідченим користувачам і розрахований на роботу з командного рядка.

Mpv розрахований виключно на досвідчених користувачів, які готові читати документацію і розбиратися в консольних командах для роботи з плеєром. Початківець користувач зможе тільки перетягнути файл у вікно графічного інтерфейсу плеєра для відтворення відео. Там є мінімальні органи управління відтворенням, але відсутня навіть можливість контролю рівня гучності. У графічному інтерфейсі не передбачено абсолютно ніяких налаштувань; немає навіть традиційного меню правого кліка миші і опції додавання файлу. Користувачам, які потребують повноцінного інтерфейсу, рекомендується завантажитиmpv.net -практично той же самий mpv, але з інтерфейсом.

інтерфейс mpv

Досвідчений користувач швиденько розбереться в командах, встановить асоціації файлів, створить набір потрібних команд, здійснить необхідні йому налаштування і буде насолоджуватися якісним відео.

Загалом, це досить потужний відеоплеєр, що підтримує безліч форматів медіафайлів, відеокодеків і типів субтитрів. Mpv підтримує виведення відео через opengl, vulkan і d3d11 з безліччю налаштувань. Підтримується апаратне декодування відео.

Можна завантажити mpv для всіх популярних операційних систем: windows, gnu/linux, freebsd і багатьох інших — є порти під безліч менш відомих систем.