Популярність гравійних велосипедів зростає не тільки серед любителів бек-кантрі, але і серед тих, хто віддає перевагу дорожні велосипеди з більш товстими шинами і дисковими гальмами. Остання новинка від specialized відрізняється своєю легкістю: нещодавно представлений s-works crux більшою мірою запозичує передові розробки компанії в області шосейних велосипедів і претендує на звання найлегшого гравійного велосипеда в світі.

S-works crux створений на базі шосейного велосипеда specialized aethos, який був представлений в минулому році як найлегший дисковий шосейний велосипед з коли-небудь вироблялися, і побудований на рамі з вуглецевого волокна вагою всього 725 г (26 унцій). Повний комплект важить 7,25 кг (16 фунтів), але на нього можна встановити шини розміром до 47 мм, пропонуючи всілякі варіанти гуми для їзди по будь – яких дорогах-від гравію до нерівностей міських вулиць.

У базову комплектацію входять 38-міліметрові шини pathfinder, встановлені на колеса roval terra clx disc, гідравлічна дискова система sram red etap axs і 12-швидкісна касета sram xplr xg-1271. Крім того, в комплект входять карбоновий кермо roval terra з 12-градусним розворотом і сідло specialized s-works power body geometry з карбоновими напрямними, підставою і підсідельним штирем.

Все це розміщено на геометрії рами, натхненної лінійкою crux для гравелкросса, пропонуючи гонщикам довгий виліт і 72-мм нижній кронштейн для збалансованого розподілу ваги і швидкої керованості. За словами specialized, це дозволяє створити “гравійний велосипед, який відмінно долає підйоми і летить по бездоріжжю, при цьому рама важить менше, ніж повна пляшка води у вашому багажнику”.

Висококласний s-works crux побудований з преміального карбону specialized 12r fact, що робить раму настільки легкою і жорсткою, наскільки це можливо, його вартість становить 12 000 доларів сша. Компанія також пропонує версії з карбоном fact 10r, які володіють такою ж аеродинамікою, але важать трохи більше – 825 г (29 унцій). Повна версія crux pro важить 7,6 кг (16,7 фунтів) і коштує 8 000 доларів, а crux expert важить 8,1 кг (17,8 фунтів) і коштує 6 000 доларів.