Інсайдер під ніком digital chat station опублікував презентаційні слайди з характеристиками майбутнього флагманського чіпа. Зображення в деталях розкрили особливості архітектури і специфікації мобільної платформи, яка стане конкурентом нового покоління чіпів qualcomm і samsung.

За даними джерела, до складу 4-нм процесора увійде одне «велике» ядро cortex-x2 з тактовою частотою 3,0 ггц, три продуктивних cortex-a710 і чотири енергоефективних cortex-510. Судячи з публікації, сумарна обчислювальна потужність новинки буде на 30-35% більше, ніж у аналогічних рішень на базі cortex-x1, в тому числі за рахунок дворазового приросту кеша l3.

За мультимедійні можливості чіпа відповідатиме графічний прискорювач mali-g710 mc10. За даними arm, він на 20% продуктивніше, ніж актуальний mali-g78, і на 35% швидше в задачах, пов’язаних з алгоритмами машинного навчання. При цьому інсайдер зазначає, що нова графіка amd у складі майбутнього флагмана samsung exynos імовірно перевершить той же mali-g78 на 30%. Qualcomm ж, за його словами, буде покладатися на високу тактову частоту cpu — близько 3,09 ггц.

Всі три конкуруючих мобільних платформи, як очікується, будуть представлені не пізніше січня 2022-го. На початку наступного року на ринку повинні з’явитися і перші смартфони на їх основі.