Триваюча криза напівпровідників змушує виробників електроніки йти на компроміси, шукаючи шляхи виходу зі сформованої складної ситуації. Wccftech повідомляє, що apple веде роботу з постачальниками флеш-пам’яті qlc nand, для її використанні в лінійці iphone 14, вихід якої запланований на 2022 рік. Чотирьохбітна флеш-пам’ять qlc дозволяє зберігати більше інформації в одній комірці в порівнянні з tlc або mlc nand, але володіє найменшим ресурсом перезапису серед них і більш низькими швидкісними показниками, в той же час будучи найбільш дешевою.

Вибір компанією подібного типу пам’яті для зберігання інформації обумовлений декількома причинами. По-перше вимоги до обсягу сховища продовжують безперервно зростати і більш ємні чіпи допоможуть apple запропонувати своїм клієнтам великі ємності для зберігання без ускладнення внутрішнього дизайну пристрою. Другою причиною є нестача мікросхем tlc і mlc nand, яка призвела до їх подорожчання. По-третє, у apple зросли витрати на процесори вироблені для неї tsmc і американська корпорація прагне скоротити їх за рахунок інших компонентів, зокрема за рахунок флеш-пам’яті.

Подібні компроміси не є нововведенням для apple. Наприклад, розбір iphone 13 pro показав, що apple використовує в ньому оперативну пам’ять типу lpddr4x, в той час як конкуруючі смартфони android вже щосили використовують lpddr5. Крім того, компанія почала використання nand-пам’яті kioxia, а не samsung, що явно вказує на дефіцит чіпів.

Використання iphone 14 з флеш-пам’яттю qlc nand не призведе до їх виходу з ладу протягом кілька місяців, навпаки вони можуть прослужити кілька років. Однак при виборі iphone 14 рекомендується звертати увагу на моделі з найбільшим об’ємом вбудованої пам’яті, а не на базові моделі, оскільки qlc nand схильна до найбільшого зносу і зниження швидкісних характеристик при повному заповненні накопичувача.