Несподіване відкриття зробила команда вчених з китаю та австралії. З’ясувалося, що певні каталізатори в поєднанні з сечовиною здатні кратно збільшити виробництво водню з води. Звичайні відходи життєдіяльності людини або тварин без будь-якої обробки можуть зробити справжню революцію в області водневих двигунів для електромобілів.

Літієвий акумулятор, який в майбутньому в електромобілях може бути замінений паливними осередками. Джерело зображення: shutterstock

Дослідники з аньхойського університету, університету науки і технології китаю та університету аделаїди з австралії днями опублікували результати дослідження в рецензованому журналі nature energy. Нова технологія окисляє сечовину-речовина, яка в достатку міститься в сечі людини і тварин, а також в стічних водах заводів. Дослідники виявили, що так можна прискорити процес отримання водню з води і використовувати його для живлення паливних елементів.

” наша мета-зробити сечу людини і тварин, а також промислові стічні води джерелом сечовини. Таким чином, ми зможемо перетворити відходи в енергію. Буде безглуздо, якщо ми будемо виробляти сечовину за високою ціною для отримання енергії — – сказав один з авторів дослідження професор факультету матеріалознавства та інженерії університету аньхой чень пін. – технологія може застосовуватися скрізь, де можна зібрати сечу людини або тварин».

У китаї до 2030 року на дороги може вийти до 1 млн автомобілів на водневих паливних елементах. Вироблення цього виду палива зажадає істотних енерговитрат, які до 2050 року можуть скласти до 10% енергоспоживання країни. Це плата за декарбонізацію, але буде просто чудово, якщо сечовина з стічних вод, включаючи каналізацію, підвищить ефективність електротранспорту, а не стане йти в грунтові води і випадати кислотними дощами.