Сьогодні, 20 вересня, представники «вконтакте» офіційно заявили про те, що соціальна мережа одна з перших у світі змогла впровадити новітню технологію передачі даних на основі інтернет-протоколу quic. Завдяки цьому доставка контенту до кінцевого користувача як у веб-версії, так і в мобільному додатку, прискорилася рівно в два рази — про це заявив технічний директор «вконтакте» олександр тоболь. Відповідно, тепер користувачі зможуть отримувати різний контент на просторах соціальної мережі без втрати якості та інших неприємних моментів навіть у разі слабкого інтернет-з’єднання або поганій роботі мережі.

Співробітники “вконтакте” розповіли, що новий інтернет-протокол вже протестований на практиці, так що дворазове прискорення роботи — статистика, а не припущення. Наприклад, час доставки контенту до кінцевого користувача скоротився на 55%, а люди з нестабільним доступом до інтернету почали споживати на 10% більше контенту. Більш того, технологія протестована не тільки на території росії, але і в німеччині, бразилії, молдавії та інших регіонах. Завдяки цьому користувачі соціальної мережі можуть швидше обмінюватися фотографіями (навіть важкими), текстовими повідомленнями, музикою або просто оновлювати стрічку новин.

Крім того, новий інтернет-протокол забезпечить користувачів соціальної мережі підвищеним рівнем безпеки — на відміну від широко використовуваного протоколу tcp, quic крім зменшеної затримки передачі даних передає інформацію виключно в зашифрованому вигляді. А ще розробники “вконтакте” вирішили допомогти іншим теж перейти на quic — розробки компанії щодо нового протоколу відкриті і знаходяться у вільному доступі для всіх бажаючих.