Вже зараз catl займає провідні позиції на ринку літієвих акумуляторів, використовуваних електромобілями, контролюючи близько третини сегмента. Найближчим часом китайська компанія у співпраці з партнерами має намір побудувати близько 20 нових підприємств, і одне з них буде розташоване в провінції цзянсі. Бюджет проекту перевищить $2 млрд, тут будуть випускатися якісь акумулятори нового типу.

Джерело зображення: nikkei asian review, catl

Оскільки офіційні повідомлення на цю тему скупі на подробиці, за інформацією nikkei asian review можна лише припустити про наміри catl освоїти на новому підприємстві випуск нового типу літієвих акумуляторів. Одночасно компанія збирається з 2023 року освоїти масове виробництво натрій-іонних акумуляторів, катоди яких не містять літію. Продукція нового підприємства в цзянсі буде використовуватися для оснащення електромобілів.

Даний завод буде введений в дію в якості заходу з розширення виробництва тягових акумуляторів. Нагадаємо, catl має намір до 2025 року збільшити сукупну ємність випускаються акумуляторів в п’ять разів від рівня 2020 року, до 600 гвт‧год в рік. На фінансування нових будівництв будуть потрібні серйозні кошти, тому catl має намір залучити до $9 млрд через приватне розміщення акцій. Одне з підприємств, яке буде побудовано на ці гроші, розташується на території німеччини. Випускаються ним акумулятори будуть отримувати компанії tesla, volkswagen і daimler.