Сьогодні вночі на орбіту роскосмосом були доставлені чергові 34 супутника oneweb для забезпечення супутникового інтернету в будь-якій частині землі. Доставку здійснила ракета-носій «союз-2.1 б» з розгінним блоком «фрегат». Для “фрегата” політ став ювілейним — 100-м за рахунком, що стало черговим підтвердженням високої надійності російської космічної техніки.

Джерело зображення « “роскосмос”

Для програми oneweb запуск став десятим за рахунком. Нові 34 супутники наростили угруповання oneweb до 322 апаратів на орбіті. Для введення цієї супутникової мережі в експлуатацію планується доставити на низьку орбіту 648 апаратів, що очікується до середини літа наступного року. Неважко підрахувати, що для розгортання необхідної угруповання знадобиться ще десять запусків.

Всі відправлені на орбіту нові супутники прийняті оператором oneweb в експлуатацію – вони вийшли на зв’язок і знаходяться в заданих точках відповідно до технічного завдання. Для доставки супутників в місця розташування знадобилося вісім включень рухової установки останнього ступеня для стабілізації, орієнтації і забезпечення запуску, необхідних для безпечного відділення супутників.

Всю роботу з управління двигунами ракети-носія, включаючи розгінний блок і запуск корисного навантаження, виробляла автоматика без участі людини. Апаратуру доставляють два з шести несучих баків розгінного блоку “фрегат”, один з яких повністю герметичний. У герметичному баку розташований моноблок системи управління з апаратурою супутникової навігації і системою забезпечення теплового режиму. Своє життя “фрегат” закінчить в незаселеній частині тихого океану, куди буде зведений з орбіти, щоб не захаращувати навколоземний космічний простір сміттям.