Спочатку американський уряд представив “акт про відкриті ринки додатків” з метою обмеження прав apple і google. Але, здається, першою в світі такий законопроект прийме південна корея. Національні збори республіки корея прийняли законопроект, згідно з яким магазини додатків apple і google не повинні перешкоджати використанню сторонніх платіжних систем на своїх майданчиках. Єдиний, хто може зупинити прийняття цього закону, – президент південної кореї мун чже ін, партія якого рішуче підтримала ініціативу.

Прийняття закону в південній кореї стане прецедентом для інших регуляторів, у тому числі в сша і євросоюзі, які теж хочуть отримати контроль над великими it-компаніями. У серпні федеральна антимонопольна служба росії зобов’язала apple дозволити розробникам вказувати альтернативні способи оплати в додатках.

На свій захист apple заявляє, що сторонні платіжні системи призведуть до зростання шахрайства та порушень конфіденційності. Топ-менеджер google вілсон уайт також заявив, що швидкість, з якою приймають закон, не залишає часу на аналіз негативних наслідків для корейських споживачів і розробників додатків.

За подібні заходи давно виступали розробники додатків, які були незадоволені 30%-ної комісією. Але в активну фазу протистояння між розробниками і магазинами додатків перевів конфлікт epic games і apple. І після поразки на початковій стадії, здається, що тім суїні зараз став на крок ближче до перемоги.