Інтернет-джерела повідомляють про те, що планшетний комп’ютер surface go 3, який незабаром анонсує корпорація microsoft, отримає процесор intel покоління amber lake y.

Тут і нижче зображення reuters

Мова йде про чіп pentium gold 6500y, який був офіційно представлений у першому кварталі поточного року, але поки так і не знайшов застосування в комерційних пристроях. Процесор прийшов на зміну моделі core m3-8100y, яка була випущена в третьому кварталі 2018-го.

Чіп pentium gold 6500y містить два обчислювальних ядра з можливістю одночасної обробки чотирьох потоків інструкцій. Базова тактова частота становить 1,1 ггц, максимальна частота в турбо-режимі — 3,4 ггц.

Виріб виробляється із застосуванням 14-нанометрової технології. Максимальне значення розсіюваної теплової енергії (показник tdp) становить 5 вт з можливістю зниження до 3,5 вт.

До складу процесора входить графічний прискорювач intel uhd graphics 615. Його номінальна частота становить 300 мгц, максимальна частота — 900 мгц.

Чіп підтримує роботу з оперативною пам’яттю стандартів lpddr3-1866 і ddr3l-1600, максимальний обсяг якої може становити 16 гбайт.

Виріб pentium gold 6500y орієнтоване на застосування в портативних комп’ютерах. Очікується, що планшет microsoft surface go 3, анонс якого відбудеться восени, стане одним з перших пристроїв на даному процесорі.