Минулого тижня було оголошено, що підрозділ arm technology china вийшов з-під контролю колишнього власника і оголосив себе самостійною компанією з амбітними планами на майбутнє. Тепер же стало відомо, що arm china як самостійна компанія приступила до виробництва універсальних обчислювальних блоків для систем автономного управління.

Зображення: vcg

Згідно з наявними даними, arm china під новим суббрендом організувала виробництво обчислювальних блоків, які об’єднують в собі різні види обчислювальних систем, в тому числі нейропроцесор, процесор для забезпечення безпечних обчислень, а також прискорювачі обробки зображень і відео. В результаті формується взаємопов’язана платформа, яка може використовуватися в автономних транспортних засобах для вирішення різних завдань.

Генеральний директор arm china аллен ву (allen wu) заявив, що об’єднання різних обчислювальних процесів в рамках однієї взаємопов’язаної платформи дозволить виробникам розпрощатися з минулим, коли їм доводилося купувати різні чіпи у різних постачальників, перш ніж вони могли використовувати їх у своїй продукції. Крім того, рішення arm china створити єдину обчислювальну систему може бути пов’язано зі зростаючим числом кастомних обчислювальних рішень в сфері ші, які створюють технологічні гіганти на кшталт alibaba або baidu, і які виявляються потужнішими масових рішень.

З моменту створення в квітні 2018 року підрозділ arm china створив досить багато різних продуктів, у тому числі нейронний процесор (npu), апаратний блок безпеки (spu), процесор обробки зображень (isp) і процесор машинного зору (vpu). Компанія також відповідає за ліцензування прав інтелектуальної власності на розробки компанії arm в китаї. До оголошення незалежності arm володіла 49% акцій arm china, тоді як частка в 51% належала групі китайських інвесторів на чолі з інвестиційним фондом hopu investment.

Що стосується відділення arm china від материнської компанії arm, то докладніше про нього можна прочитати в нашому матеріалі. Якщо ж коротко, то розбіжності між дочірньою і материнською компаніями почалися давно. І минулого тижня аллен ву представив ребрендинг arm china і розповів про плани розвитку вже повністю незалежної від arm компанії. Нова фірма має масу розробок як дісталися від arm, так і створених своїми силами. І анонс обчислювальних систем для авто якраз і є продуктом, в основі якого лежать наявні розробки (поки не ясно, свої унікальні, або присвоєні).