З початку року почалися фактичні поставки і продажі оновленого моноблока iMac Apple Pro. Новинку характеризують як самий потужний моноблок в історії «яблучної» імперії. У мінімальній конфігурації комп’ютера обійдеться покупцеві в 5 тисяч американських доларів.

Основні характеристики

Комп’ютер оснащується дисплеєм Retina формату 5К з діагоналлю 27 дюймів. Дозвіл екрану складає 5120 х 2880 пікселів. Модель може мати до 128 Гбайт оперативної пам’яті DDR4-2666 і твердотільний накопичувач об’ємом від 1 до 4 Тбайт. У самої потужної конфігурації моноблок поставляється з 18-ядерним серверним процесором Intel Xeon.

За обробку графіки відповідає контролер Radeon Pro Vega 56 виробництва AMD. Він має 8 Гб пам’яті буфера. Передбачається, що у продажу з’являться модифікації комп’ютера з більш потужним Radeon Pro Vega 64, в якому буферна пам’ять дорівнює 16 Гб.

Зв’язок із зовнішнім світом забезпечує 10-гігабітний контролер Ethernet, бездротові адаптери Bluetooth 4.2 і Wi-Fi 802.11 ас. Працює iMac Pro на базі операційної системи macOS High Sierra.

Сама безпечна система

Моноблок можна назвати найбільш безпечним комп’ютером розробки Apple. В цілях апаратної захисту він оснащується спеціалізованим чіпом Т2, який забезпечує апаратне шифрування і зберігає паролі. Технологія апаратного шифрування вперше застосовується в пристроях iMac, але вже знайшла своє застосування в смартфонах корпорації. Спеціалізований чіп є у всіх моделях iPhone, починаючи з 5s.

Принцип роботи полягає в тому, що зашифровані ключі зберігаються в окремій захищеної області, а їх розшифрування відбувається всередині чіпа Т2. Таким чином, паролі ніколи не виходить за межі безпечного простору.

Спеціалізований чіп Т2 крім блоків, що відповідають за безпеку, включає в себе елементи системи, які раніше існували у вигляді окремих компонентів: обробка зображень камери, контролери SMC, SSD і звуку.

Подібний чіп під маркуванням Т1 вже використовується в моделях MacBook Pro, оснащені Touch Bar. В цих ноутбуках він використовується з єдиною метою: ідентифікація Touch ID. Моноблок iMac Pro не має дактилоскопічного датчика.

Ремонт в домашніх умовах неможливий

Експерти популярного ресурсу iFixit буквально по гвинтиках розібрали новий моноблок iMac Pro. Їх висновок невтішний: комп’ютер має дуже низьку ремонтопридатність. За шкалою ресурсу він отримав лише 3 бали з 10 можливих.

Замінити в новому моноблоці можна лише процесор і модулі ОЗП. Розкрити корпус дуже складно, а більшість компонентів знаходяться за системною платою. Накопичувачі виконані за нестандартною технології.

Заміна пам’яті або процесора можливі тільки при наявності необхідних спеціалізованих інструментів, тому власникові комп’ютера доведеться звертатися в авторизований сервісний центр при виникненні будь-якої несправності.

Джерело: http://linkomania.com.ua/