Celestia – віртуальний планетарій, який максимально точно показує тривимірну модель всесвіту. Програма дозволяє користувачеві відчути себе в ролі мандрівника в космосі, що дає можливість переміщатися між будь-якими віддаленими куточками. Для того щоб переміститься до планети або зірки, не обов’язково пам’ятати їх точні координати, досить знати їх назва, набрати його в пошуку, і програма визначить їх автоматично. У програмі є функція закладок, для того щоб можна було швидко переміщатися у всесвіті від однієї точки до іншої.

Чи хотілося вам коли-небудь побачити далекі зірка, невідомі галактики або відслідковувати рух планет? Для цього не обов’язково вдаватися до купівлі дорогих телескопів і припадати потім до їх окуляра.

Сучасні технології дозволяють спостерігати за зірками не відриваючись від екранів монітора, для цього потрібно просто встановити на свій комп’ютер “галактичний” Celestia. За допомогою невеликої, але дуже корисною програми Celestia, можна безперешкодно вивчати найрізноманітніші космічні об’єкти, від штучних супутників Землі, величезних скупчень планет до різних туманностей – сидячи у своєму улюбленому кріслі і попиваючи улюблений напій.

Звичайно якщо ви не захоплюєтеся астрономією, то починати вивчати галактическою програму краще з демо-роликів (знайти їх можна клікнувши по пункту “Довідка” основного меню програми) і тільки після цього переходити до вивчення наданих в тривимірному вигляді планет Сонячної системи, використовуючи для цього путівник Celestia. При цьому швидкістю пересування в космічному просторі, ви можете управляти самі, у відповідність з вашими вподобаннями і завданнями.

Інформація для тих, хто хоч трохи розбирається в астрономії: в основу Celestia закладений каталог Гіппарха, який включає в себе 120.000 зірок, затемнення Сонця і Місяця аж до 9999 року присутня можливість установки часу, ви можете подорожувати по космічним просторами як у минулому, сьогоденні і майбутньому програма здатна відображати орбіти планети, супутники планет, комети і космічні літальні апарати, а так само астероїди показує назви міст, кратерів, долин континентів, обсерваторій, гір, морів та інших різноманітних деталей, які можна зустріти на поверхні

Celestia вказує зовнішню температуру і радіус зірок, їх радіус, довжину зоряного дня і середню температуру планет

Описані нами можливості програми лише мала лише того, на що вона здатна. Так що рекомендуємо, якщо вам цікава астрономія, встановити її собі на ПК.

Celestia повністю перекладена на російську мову і є кроссплатформної, тобто існує в різних редакціях і може працювати як Windows, Linux, так і на ПК під управлінням Mac OS.

Розмір: 33 МБ
Інтерфейс: Англійський
Платформа: Windows XP/Vista/7/8/10

Скачати Celestia