Як і очікувалося, в понеділок на відкритті конференції розробників WWDC компанія Apple представила версію системи macOS 10.14.

Використовувати назви гірських піків їй набридло і вона тепер зосередилася на пейзажах Каліфорнії, в даному випадку на пустелі Mojave. Нижче будуть описані нові можливості цієї операційної системи для комп’ютерів Apple.

Темний режим

Як і говорили витоку даних, Apple представила темний варіант інтерфейсу на системному рівні. Меню і додатки за замовчуванням начебто Finder, Xcode, Calendar, Mail виглядають в такому вигляді відмінно, є оновлена неонова забарвлення для поліпшення читабельності і контрасту. Сторонні програми мають бути оновлені для роботи з цим інтерфейсом, але зробити це буде неважко.

Поліпшення робочого столу

З’явилася функція під назвою Desktop Stacks, яка дозволяє організувати файли на робочому столі за типом, датою або тегами. Ці групи будуть оновлюватися автоматично, можна легко додавати, видаляти або прокручувати файли. Нова функція під назвою Dynamic Desktop автоматично змінює шпалери в залежності від часу дня.

Поліпшення Finder

З’явився новий режим перегляду Gallery View, де є великі превью вибраних файлів з мініатюрами вмісту папки. Є бічна панель, яка забезпечує мета-дані і корисну інформацію про файли. Якщо обрана фотографія, бічна панель показує дозвіл файлу, розмір, тип камери і т. д. Бічна панель також має Quick Actions, тут є контекстне вміст і користувач може сам налаштувати його. Якщо вибрано зображення, можна маніпулювати ним.

Quick Look вперше з’явився в macOS 10.5 і теж був оновлений, дозволяючи маніпулювати вмістом, додавати цифрові підписи в документи PDF, обрізати відео і т. д. Легше робити скріншоти, перемикатися між вікнами, робити знімки всього екрану або частини, створювати анімацію на основі відео.

Камера Continuity

Можна простіше знімати фотографії або відео на комп’ютерах Mac, автоматично додавати їх до документів та інші програми.

Нові рідні додатки

Розширений вибір передвстановлених додатків, включаючи News, Stocks, Voice Recorder та Home. Вони схожі на аналоги iOS 12. Home дозволяє вести моніторинг побутових пристроїв, на кшталт камер і моніторів для немовлят. З’явилася підтримка групових дзвінків FaceTime.

Функції безпеки

Пропонується більш тонкий контроль над конфіденційністю і даними, якими користувачі готові поділитися. Крім захисту на рівні API для фотографій, контактів та інших персональних даних, Mojave дає захист мікрофона, камери, баз даних, електронної пошти, резервних копій та історії листування. Браузер Safari також розширює арсенал можливостей в плані безпеки. Він може прибирати з сайтів кнопки соціальних мереж і ускладнює стеження за користувачами.

Поліпшення магазину Mac App Store

Оновивши магазин на iOS, Apple зосередилася на магазині для комп’ютерів. Він був перероблений з нуля і отримав новий користувальницький інтерфейс. У ньому навігація стала легше, поліпшений пошук нових додатків. Бічна панель містить розділи Discover, Create, Work, Play і Develop, кожен з корисними рекомендаціями та порадами щодо вибору додатків. Секція «Категорії» дозволяє переглядати програми, читати огляди і бачити рейтинги. Є великі скріншоти і відео для ознайомлення з додатками.

Перша бета-версія системи для розробників вже доступна, протягом наступних місяців вийде публічна бета-версія.

Джерело: http://miranda.org.ua/