RDP – стандартний інструмент для управління віддаленим комп’ютером в локальній мережі. Фактично, у вас буде можливість керувати будь-яким комп’ютером в мережі, не вдаючись до допомоги спеціальних програм, таких як наприклад Radmin (безкоштовний аналог). Але, щоб почати користуватися віддаленим столом, необхідно зробити деякі налаштування.

Даний інструмент дозволяє вільно керувати комп’ютерами в локальній мережі. Як керувати комп’ютерами в інтернеті, ми розповімо в наступній записи, для цього ми будемо використовувати спеціальний VPN клієнт, який дозволяє з’єднати будь-які віддалені комп’ютери в інтернеті, в локальну мережу.

Налаштування rdp сервера

 • На керованому комп’ютері, обліковий запис, повинні мати права адміністратора та встановлено пароль, інакше з’єднається не вийде!
 • На іконці «Комп’ютер», натисніть правою кнопкою миші і в контекстному меню виберіть пункт «Властивості».
 • У вікні виберіть «Додаткові параметри системи».
  Потім у вкладці «Віддалений доступ» виберіть «Дозволити підключення віддаленого помічника…».
 • Трохи нижче, там де «Віддалений робочий стіл» виберіть «Дозволити віддалене підключення до комп’ютера».
 • Готово, комп’ютер готовий до управління з поза.
 • Підключення до rdp сервера

 • Насамперед, для підключення до віддаленого комп’ютера, потрібно дізнатися його IP адресу. Для цього викликаємо вікно «Виконати» (комбінацією клавіш Win+R) і вводимо команду «cmd», у вікні вводимо «ipconfig» і тиснемо «Enter». Відкриється багато чого, вам потрібно відшукати рядок з параметром IPv4. Цифри, які вказані навпроти, і є потрібні нам дані.
 • Після цього на комп’ютері, з якого хочемо підключитися до віддаленого робочого столу, запускаємо клієнт rdp або «Підключення до віддаленого столу». Знаходиться він в меню «Пуск» –> «Стандартні». Відкриється вікно, де потрібно ввести IP-адресу, який ми вже дізналися з пункту 1. Потім натиснути «Підключити».
 • Якщо всі налаштування зроблені правильно, то з’явиться вікно для введення користувача і пароля. Вводимо дані і тиснемо «ОК», через деякий час (що залежить від швидкості вашої мережі) перед вами з’явиться робочий стіл віддаленого комп’ютера.
 • Опис налаштувань було приведено на прикладі Windows 7, Windows 8 і 10 налаштування не сильно відрізняються, і якщо ви досвідчений користувач, то легко розберетеся. Якщо ні, можете задавати питання в коментарях.

  Не велике функціональне відміну описаного методу в порівнянні з програмою Radmin. При підключенні до віддаленого робочого столу, комп’ютер до якого ми підключаємося заблокується, тобто одночасно працювати в системі двом користувачам не вийде.