Надійні, компактні та місткі USB-накопичувачі застосовуються повсюдно для передачі і зберігання інформації і користуються високою популярністю у власників комп’ютерної техніки.

Слід зазначити, що сторонній зовнішній накопичувач може стати також легко причиною інфікування комп’ютера вельми небезпечним вірусом. Також за допомогою флешки можна легко викрасти дані з вінчестера. Невелика безкоштовна програма, яка називається Phrozen Safe USB, може мінімізувати вищевказані ризики.

Після запуску програми відкриється головне вікно програми, а також додасться значок в системний трей. За замовчуванням програма не втручається в робочий процес зовнішнього накопичувача, однак активувати захист можна власноруч в будь-який момент. Щоб активувати утиліту, слід правою кнопкою маніпулятора викликати контекстне меню і вибрати один із запропонованих режимів.

Активувавши опцію USB Mode Read, користувач зробить флешку доступною для читання. Іншими словами, вміст накопичувача вивчити можна, а от записати інформацію на нього немає. Активація режиму USB Mode Disabled приховає портативний накопичувач в провіднику.

Слід зазначити, що зміни, внесені користувачем, набирають чинності з затримкою. Якщо під час активації режиму Disable до комп’ютера підключений зовнішній накопичувач, то він буде доступним до того часу, поки його не витягнуть з роз’єму.

Налаштування

У налаштуваннях можна вказати завантаження програми разом з системою, відключити авто програвання вмісту флешки і додати пароль на відкриття програми.

Вагомим недоліком програми виступає відсутність інтегрованих захисних засобів. Користувач, рівень технічних знань якого є мінімальним, зможе легко завершити роботу програми або видалити його з вінчестера. Це означає, що програма не може забезпечити безпеку системи від досвідчених викрадачів даних.

Що стосується переваг цієї програми, то вони представлені мінімальним споживанням ресурсів, легкістю у використанні і компактними розмірами. Більш того, програмка підтримує автоматичний запуск під час завантаження платформи.

Фактично! Утиліта просто робить флешку захищеної від запису, або приховує її з провідника для запобігання копіювання з неї і на неї. Все, антивірусної перевірки не виробляє, це і зайве було б, так як практично кожне сучасне антивірусне рішення вже містить у собі модуль для захисту комп’ютера від шкідливих флешок. Тому програма Phrozen Safe USB згодиться або в колекцію, або користувачеві, який не використовує антивіруси.

Розмір: 4,58 МБ
Інтерфейс: Російська, Англійська
Платформа: Windows XP/Vista/7/8/10

Скачати Phrozen Safe USB