Для комп’ютерів Mac існують аналоги практично кожної широко поширеною програми Windows. При необхідності встановити специфічне програмне забезпечення, що не має крос-платформних можливостей чи не існуючий у версії для mac, можна скористатися утилітою Boot Camp. Це безкоштовний менеджер завантаження, який дозволяє паралельно встановити на комп’ютер Mac операційну систему від Microsoft.

ОС Windows встановиться в окремий розділ на жорсткому диску, а вибір варіанту операційної системи буде доступний при завантаженні комп’ютера. Цю утиліту по достоїнству оцінять геймери – комп’ютери Apple відчутно відстають у підтримці популярних комп’ютерних ігор. Для появи варіантів вибору операційної системи достатньо при завантаженні Mac натиснути і утримувати Option (Alt).

Розробникам сайтів, веб-дизйанерам або іншим IT-фахівців може знадобитися одночасне присутність на комп’ютері декількох операційних систем. Працювати на mac в ОС Linux, Chrome OS, Android або Windows допоможуть специфічні програмні рішення з віртуалізації, наприклад, Parralels Desktop.

Mac OS – це просто!

Свій початок операційна система Apple бере від UNIX – систем. З цієї причини вона має багато загальних деталей з версіями Linux, абсолютно дружня з користувачами і проста в роботі. Можна сказати, що з точки зору користувача ОС Windows поступається їй в цьому компоненті. Досвід роботи з Windows допоможе будь-якій людині знайти в mac OS звичні для нього «Провідник» – (Finder), Панель управління – Системні налаштування, пакет роботи з документами Office – iWork, Блокнот – TextEdit і багато, багато інших аналоги.

Системні налаштування – Панель управління Windows

Додаток «Системні параметри» призначений для вирішення тих же завдань, що і Панель керування в ОС Windows. Тут можна налаштувати доступ до локальної мережі та Інтернету, встановити параметри звуку, клавіатури і миші, підключити принтер або сканер, встановити режим енергозбереження і багато іншого.

Безпека – перш за все

Фаєрволл в mac OS активується в меню “Налаштування” → “Захист та безпека”. Тут слід вибрати вкладку “Брандмауер” і натиснути відповідну кнопку увімкнути його. З моменту натискання фаєрволл операційної системи почне блокувати неавторизовані вхідні з’єднання. Контроль вихідних підключення відсутнє, але його можна додати установкою сторонньої утиліти, наприклад, Little Snitch.

Подорожі в часі з Time Machine

На відміну від пристосувань, придуманих письменниками-фантастами, Time Machine в mac OS дозволяє подорожувати тільки в одну сторону – назад. Мова йде про потужної утиліти для створення резервних копій. При підключенні зовнішнього накопичувача до комп’ютера Mac, система сама запропонує використовувати його для запису резервних копій файлів. Копіювання проводиться щогодини в автоматичному режимі. Запис буде проводитися до тих пір, поки на диску буде вистачати вільного місця. При закінченні місця для запису, більш старі файли будуть видалені і замінені новими версіями.

Висновок

Якщо серйозно підійти до процесу зміни основної операційної системи, то mac OS стане прекрасною заміною для Windows. Багато програм працюють аналогічно, меню та налаштування знаходяться в схожих місцях. Можливо, попрацювавши деякий час з mac OS, користувач буде здивований тим, як можна було так довго залишатися прихильником Windows

Джерело: http://softik.net.ua/