Огляд файлового сховища Ubuntu One

Важко уявити сучасний світ без комп’ютерів. Вони зустрічаються на кожному кроці. Причому багато людей сьогодні вже користуються не одним персональним комп’ютером, а кількома. Вдома і на роботі, в автомобілі і літаку, в готелі і кафе, на прогулянці люди використовують різні стаціонарні і переносні комп’ютери, планшети, смартфони. При цьому виникає проблема з перенесенням файлів між ними, із синхронізацією контактів. Вирішити цю проблему допомагають хмарні мережеві сховища: Dropbox, Google Drive, Ubuntu One та інші. Основна ідея в тому, що дані зберігаються не на окремих пристроях, а на мережевих дисках в інтернеті. Зберігши дані з робочого комп’ютера, можна прочитати їх на домашньому ПК. А, знявши фото і відео за допомогою смартфона, можна подивитися їх на ноутбуці або планшеті. Крім того, можна відкрити доступ до цих даних для інших людей і таким чином передати їм потрібні файли.

Ubuntu One є популярним хмарним сховищем. Існують клієнти для Ubuntu Linux, Windows, iOS (iPhone і iPad), Mac OSX і Android. Безкоштовно можна отримати 5 гігабайт мережевого дискового простору, що дозволить зберегти безліч офісних документів, фотографій, музичних та інших файлів. Але, якщо місця недостатньо, завжди можна придбати додатковий простір порціями по 20 гб за $2,99 в місяць або $29,99 в рік. Крім того, є окремий платний сервіс для відтворення потокової музики на мобільних пристроях. Ubuntu One використовує хмарний хостинг Amazon S3, сервери якого розташовані по всьому світу, за рахунок чого досягається висока швидкість передачі інформації.

Реєстрація аккаунта Ubuntu One

Зареєструвати аккаунт Ubuntu One можна трьома способами: в процесі установки Ubuntu, скачавши і запустивши програму-клієнт для однієї з платформ, або через браузер. В Ubuntu Linux вбудований клієнт Ubuntu One і реєстрація облікового запису пропонується прямо в процесі установки системи. Але, якщо цей крок пропущений, то зареєструвати аккаунт Ubuntu One можна в будь-який зручний момент.

Для реєстрації облікового запису Ubuntu потрібно відкрити посилання в браузері:

Реєстрація облікового запису Ubuntu

Вибираємо «I am a new Ubuntu One user». Вище вводимо адресу електронної пошти нижче своє ім’я і два рази пароль. Ще нижче вводимо капчу і ставимо галочку, підтверджуючи згоду з умовами сервісу. Знають англійську, можуть почитати ці умови. Там йдеться, наприклад, про те, що у разі невикористання сервісу протягом 90 днів файли будуть видалені, про що буде попередньо повідомлено на e-mail.

В самому низу сторінки натискаємо кнопку «Створити обліковий запис». Після цього на вказаний e-mail прийде лист з проханням підтвердити поштову адресу. Щоб зробити це, потрібно буде перейти по посиланню з листа.

Рис. 1.

Як вже згадувалося, Ubuntu містить вбудований клієнт Ubuntu One, який ми розглянемо трохи нижче.

А програми для інших платформ, які мають такі ж функції, можна скачати тут.

Робота з клієнтом під Linux Ubuntu One

Після реєстрації для запуску програми натискаємо на іконку Ubuntu One, розташованої на панелі Unity.

Рис. 2.

Якщо такий іконки там немає, то заходимо в «Головне меню» і запускаємо програму, набравши кілька літер з її назви.

Рис. 3.

Після запуску програми натискаємо кнопку «Увійти…».

Рис. 4.

Вводимо поштову адресу та пароль, які ви вказали при реєстрації.

Рис. 5.

Після цього вибираємо папки, які будемо зберігати в хмарі. Можна додати інші папки, натиснувши відповідну кнопку внизу вікна. Після чого натискаємо кнопку «Завершити».

Рис. 6.

Навіть якщо ви не вибрали жодної папки, в вашому домашньому каталозі все одно з’явиться папка Ubuntu One.

Рис. 7.

Якщо зберегти або скопіювати файли в цю папку, то вони будуть зберігатися в хмарі і доступні на всіх ваших пристроях, де встановлений клієнт Ubuntu One. Також будуть доступні ті папки, які були обрані при налаштуванні програми.

Надалі, запустивши клієнт, можна змінювати налаштування, обмежувати швидкість передачі файлів, вимикати автоматичний запуск програми при старті системи, додавати нові папки, робити посилання на файли доступними для інших людей, переглядати і видаляти пристрою, які мають доступ до особистого хмари, змінювати відомості про обліковий запис.

Рис. 8.

Отримати швидкий доступ до деяких функцій клієнта можна, натиснувши на іконку хмари, яка розташована на панелі у верхньому правому куті екрану.

Рис. 9.

Адміністрація сайту висловлює подяку автору Addd (Alex) за підготовку матеріалу.

Джерело: http://proplay.com.ua/