Я все думав, яку рубрику додати запис, в «Корисні поради» або «Не довірені»? У мене хоч і вийшло встановити два захисника на Windows, і тести пройшли на відмінно, і на роботу комп’ютера два встановлених захисника не надали істотної навантаження, в порівнянні з один антивірусом, однак зупинився на рубриці «Не довірені», так як два антивіруса в системі це більше погана ідея, ніж хороша. І ось чому: рано чи пізно, два антивіруса будуть конфліктувати між собою, так як всі антивіруси глибоко інтегруються в операційну систему і мають різні механізми забезпечення безпеки. З часом можливі гальма при роботі комп’ютера, часті «сині екрани смерті» і зависання системи при не стандартних ситуаціях. Додав все таки в «Корисні поради» , так як досліджувані антивіруси одні з кращих (у безкоштовній ніші), плюс у голосуванні на нашому блозі обидва антивіруса займають лідируючі позиції. Вирішив, що антивіруси не заслуговують рубрику «Не довірені»!

Програми беруть участь в тестуванні

  • Операційна система Windows 7, 64 розрядна
  • Kaspersky Free – https://blogosoft.com/21862
  • Avast! Free Antivirus – https://blogosoft.com/33
  • Comodo Internet Security Free – https://blogosoft.com/131
  • PassMark PerformanceTest – https://blogosoft.com/20941
  • Архіватор 7-zip – https://blogosoft.com/553

Установка і одночасна робота двох антивірусів

Ну а тепер про головне. Вільно встановити поруч два антивіруса в мене вдалося методом проб і помилок, і в ході випробувань були виявлені два антивіруса – це Kaspersky Free і Avast! Free Antivirus. В процесі установки ававста, відключив «SecureLine VPN», модуль по суті платний, і не потрібний для тіста.

Встановлюємо по черзі, першим ставимо Avast! Free Antivirus, після Kaspersky Free. Безкоштовні версії обрані тільки з однієї причини – власники комерційних ліцензій врятли будуть встановлювати по два антивіруса

До речі, в системі додатково встановлено безкоштовний мережевий екран-Comodo Firewall (Програма аналізує все, що відбувається при з’єднанні з мережею Інтернет контролюючи кожне підозріле з’єднання).

Обидва антивіруса встановилися без проблем, ніяких попереджень про несумісність не було. При роботі на комп’ютері помітних відхилень в роботі системи також виявлено не було, браузер відкривався як завжди, сторіночки вантажилися відмінно.

Два антивіруса на захисті Windows

Для перевірки спрацьовувань на віруси, був викачаний спеціальний архів з колекцією вірусів. При розпакуванні, обидва антивіруса вели себе коректно, не заважали роботі і справно знешкоджували віруси. Подивитися процес роботи можна на відео:

Також, за допомогою програми PassMark PerformanceTest, перевірив систему навантаженням на процесор, пам’ять, відеокарту і дискову підсистему. Програма виводить бали, які набираються в процесі тестування. Істотної відмінності у кількості набраних балів у різних варіаціях системи (без антивірусів, з одним антивірусом Comodo Free і з двома антивірусами) НІ, мало того, спостерігається невелике збільшення балів при установці антивірусів:

Стільки балів набрала система без встановлених антивірусів:

Система з встановленим антивірусом Avast! Free Antivirus:

Система з встановленими антивірусами Kaspersky Free і Avast! Free Antivirus:

У місце висновків. Звичайно, все залежить від системи, встановленого софта, часу її роботи з моменту установки, положення зірок на небі і ще мільйон факторів. На досліджуваному комп’ютері, ніяких проблем не було, помилок не спостерігалося і сині екрани смерті не з’являлися. Програми відкривалися також, як і до встановлення антивірусів, кондиціонер працював відмінно, і навіть вийшло пограти в танки онлайн без гальм