На просторах інтернету, часто зустрічав оголошення Lite Browser, ретельно замасковане під кнопку завантажити. Найчастіше, такі банери, зустрічаються на софт сайтах, і не уважний користувач обов’язково перейде по посиланню і скачає запропоновану таким чином програму.

Приклад оголошення можете спостерігати на нижній картинці. Хоча зустрічаються варіації, квадратні, вузькі, різних відтінків.

Я вирішив перевірити, що ж там нам пропонують. Завантаживши файл lite_bundle.exe мій антивірус Касперського підозріло мовчав. Уставщик мав не великий розмір, близько 160 КБ, і перш ніж встановити перевірив файл на вирустотал.

Картинку перевірки можете подивитися на скришоте нижче

Забавно, антивірус Dr.Web вважає установник шкідливим, навіть при перевірці сканером Dr.Web CureIt!, але ось після установки самого браузера, при скануванні системи, нічого підозрілого виявлено не було.

Але, в «Диспетчері завдань» з’явилися зайві процеси, на «Панелі завдань» з’явилася пошукова рядок і на робочому столі з’явилися зайві ярлики.

Видаляється браузер і пошукова рядок досить просто, через аплет «Установка і видалення програм», також можете скористатися надійним дєїнсталлятор Absolute Uninstaller. Знайдіть у списку програм Lite (сам браузер) і OneClick (пошукова рядок) і видаліть їх. Але це ще не все. В диспетчері залишається працювати процес MailRuUpdater. Щоб його відключити, необхідно відредагувати розділ автозавантаження вашій системі. Для Windows XP, 7, 8, натисніть комбінацію клавіш «Win+R» і у вікні введіть команду msconfig», далі виберіть вкладку «Атозагрузка» та зніміть галочку з MailRuUpdater. Для Windows 10 все простіше, автозавантаження перенесена в диспетчер завдань, правий клік на панелі управління, вибрати пункт меню «Диспетчер завдань», далі автозавантаження і відключаємо не потрібні додатки.