Звичний зовнішній вигляд ноутбуків залишається незмінним на протязі десятиліть. Але може статися так, що в дизайні переносних комп’ютерів значні зміни відбудуться найближчим часом.

На радикальний експеримент готова піти корпорація Apple, яка ніколи не боялася робити революційні кроки в індустрії. Підтвердженням тому може служити впровадження сенсорної панелі Touch Bar ноутбук MacBook Pro замість клавіш функцій або відмова від використання 3,5-міліметрового роз’єму для навушників у своїх смартфонах.

Фізичну клавіатуру на смітник історії

Різні мережеві джерела описують новий патент «яблучної» корпорації, який передбачає використання сенсорної панелі в ноутбуках Mac замість фізичної клавіатури. В описі патенту сказано, що панель служить другим екраном в комп’ютерному пристрої, що складається з двох корпусів. Відзначається, що корпуси можуть повертатися навколо шарнірної осі відносно один одного.

Окуляри стануть обов’язковими

У патенті йдеться, що перший дисплей пристрою буде встановлений в одному корпусі, а другий – в іншому. Крім цього, другий корпус може оснащуватися трекпадом і клавіатурою. Неясність формулювання залишає Apple можливість для маневру: клавіатура з трекпадом можуть бути окремими пристроями або складати одне ціле з екраном. Для роботи з новим MacBook користувачі повинні будуть застосовувати поляризаційні окуляри.

Оптичні та поляризаційні шари дисплеїв будуть нанесені таким чином, щоб користувач за допомогою окулярів з вертикальною поляризацією міг бачити картинку на обох дисплеях. Відбиття світлових променів між дисплеями також будуть придушуватися очками.

Перспективи проекту

Навіть значний досвід Apple по впровадженню нових технологій вимагає значних зусиль від маркетологів корпорації, щоб змусити користувачів оновленого MacBook працювати в спеціальних окулярах. Експерти ринку відзначають, що поява ноутбука з сенсорною панеллю замість фізичної клавіатури допоможе підняти продажі. Як приклад вони наводять ситуацію з iPhone X, радикально оновлений дизайн якого збільшив прибуток корпорації. Є і протилежна думка, що Apple ніколи не втілить свій задум у реальність, тому шанувальникам ноутбуків Mac не варто переживати з приводу спеціальних окулярів.

Mac буде управлятися жестами

Сенсорна клавіатура – далеко не все, що хоче реалізувати корпорація з Купертіно в свої новинки. Планується, що дуже скоро комп’ютерами Mac можна буде управляти за допомогою жестів. Цей режим управління буде активуватися спеціальної послідовністю рухів рукою уздовж певної осі. За переміщеннями рук користувача стежитиме спеціальний пристрій, вбудований в ноутбук. Після активації режиму, діями комп’ютера можна буде «керувати» в прямому сенсі слова.

Джерело: http://ipguard.org.ua/