На популярному для багатьох туристів індонезійському острові Балі адміністрація одного з п’ятизіркових готелів ввела офіційну заборону використання смартфонів протягом дня.

Відпочиваючі готелю Ayana Resort не можуть брати свої телефони, ноутбуки та іншу техніку на загальну територію біля плавального басейну з ранку і до 5 годин вечора за місцевим годинах. При цьому користуватися смартфоном не забороняється в особистому номері і всередині будівлі готелю.

Таким способом ініціативне керівництво готелю має намір убезпечити мешканців від їхнього ж смартфонів і постійних перевірок оновлень месенджерів, пошти і соцмереж. Представники готелю пояснюють, що у відпустці туристи повинні відпочивати, а не бути прив’язаними до власних гаджетів.

Гаджети керують людьми

Розвиток технологій супроводжується появою сучасних захворювань і психічних розладів. Прив’язаність до власного телефону отримала назву «номафобия». Її прояви можуть полягати у постійній перевірці новинок соцмереж, страху пропустити важливий дзвінок або повідомлення, що змушує постійно звертатися до телефону, регулярному оновленні фотоальбомів або частому інтернет-серфінгу.

За даними дослідників, серед жителів США знаходяться на відпочинку, 1/5 звертаються до свого смартфону щогодини, 15% роблять це в два рази частіше, і близько 8% не випускають гаджети з рук, на автоматі перевіряючи всі повідомлення і оновлення.

Світова практика заборон

У Росії законодавча заборона смартфонів в громадських місцях або в установах поки не вводився, проте багато жителів країни впевнені, що гаджетів не місце у вищих навчальних закладах. Опитування ВЦВГД показує, що понад 70% підтримують ідею заборони використання гаджетів у школах для всіх категорій учнів.

На відміну від РФ, у Франції заборона смартфонів в школі вже з’явився. Згідно з прийнятим законом 2018 року, учні молодшої та середньої вікової групи не можуть користуватися телефонами, smart-годинами, планшетами та іншими гаджетами не в освітніх цілях. Правила не поширюються на дітей з особливостями розвитку. Старші класи уникли обмежень, їх доля щодо заборони залишається «на милість» директорів.

Новий шкільний порядок у Франції настав з початком нинішнього навчального року, проте у батьків, які нерідко купують дитині смартфон для контролю над його пересуваннями і усунення власного занепокоєння, викликав неоднозначну реакцію.

У 2016 році оновлений порядок, випущений Міжнародною організацією цивільної авіації, доповнився рекомендаціями про обмеження використання електронної техніки разом з відмовою від застосування портативних акумуляторів в момент польоту. Додаткова перестраховка була пов’язана з виходом новинки Samsung – смартфона Galaxy Note 7 2016 року. Внаслідок дефекту конструкції, були офіційно зареєстровано кілька десятків випадків самозаймання телефону.

Масштабний заборону використання смартфонів іноді несе адресний характер щодо того чи іншого бренду або певної мобільної системи. Так, влітку 2018 року американський президент Дональд Трамп встановив обмеження на використання держчиновниками телефонів марок Huawei і ZTE, побоюючись можливого шпигунства китайських компаній.

Восени нинішнього року глава соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг перевів керівний склад своєї компанії на Android-пристрої, після критики з боку Тіма Кука – керівника корпорації Apple.

Джерело: http://pcforsage.com.ua/