Для вибору безкоштовного VPN інструменту, радимо подивитися рубрику «Анонімний інтернет», також, можна отримати вигідну пропозицію від розробників антивіруса Авір, це клієнт Avira Phantom VPN з безкоштовним річним використанням протягом року. Якщо ви перебуваєте в Україні, то для доступу до відомим заблокованих сайтів, вам допоможе Zaborona VPN.

За допомогою VPN-сервісу весь інтернет-трафік між комп’ютером користувача і іншим певним комп’ютером зашифрований і, таким чином, недоступна для сторонніх. VPN-сервіс надає послуги по створенню в інтернет-трафік спеціальних тунелів, через які відбувається рух захищеної інформації. Спектр їх використання досить широкий і передбачає роботу з електронною поштою, службами обміну миттєвими повідомленнями, а також іншими сервісами, які виступають доповненням до перегляду веб-ресурсів. Бричем, з боку весь інтернет-трафік, незалежно від його різновиду, виглядає абсолютно однаково.

VPN-сервіс також можна використовувати для обходу цензури, оскільки фільтруючий сервер виявляє тільки зашифровану інформацію, але не може пізнати її зміст. Основними клієнтами, які користуються подібними послугами, виступають міжнародні компанії, фахівці ІБ, і користувачі, у яких інтернет обмежений адміністрацією мережі або провайдером. За допомогою цього сервісу вони забезпечують доступ своїх співробітників до конфіденційної інформації. При цьому, додатковою перевагою VPN-сервісу виступає низька можливість його блокування, що гарантують його надійну і безперебійну роботу.

Сьогодні багато компаній пропонують різноманітні види VPN сервісів, але для цієї роботи бажано підібрати максимально надійного компаньйона. Вся справа в тому, що більшість безкоштовних VPN сервісів надто схильні блокування. Крім того, їх можливості не можуть бути використані в публічних місцях, таких як інтернет-кафе та ін, оскільки необхідно встановити додаткове обладнання. Великим недоліків всіх без винятку VPN-сервісів є той факт, що його правильна установка вимагає високого рівня технічної грамотності. В іншому випадку, мережевий оператор отримає можливість дізнатися сенс переданої інформації.

У той же час саме VPN-сервіс на сьогоднішній день можна назвати самим безпечним і дієвий спосіб для обходу інтернет-цензури. Грамотна установка сервісу дозволяє користувачам оперативно і в повному обсязі вирішувати поставлені перед ними завдання.