Крім засмічення операційною системою непотрібними файлами типу кеша, cookies, помилок реєстру, існують інші причини повільного завантаження і роботи системи. Сьогодні розповім вам про програму, за допомогою якої ви зможете проаналізувати активність файлової системи реєстру та мережі, процеси і потоки, а також включити логування запуску операційної системи (логировние, мається на увазі, включити програмою створення спеціального файлу, в який буде записувати повний хід завантаження системи) і згодом виявити причину довгого завантаження системи.

Якщо хочете, щоб система швидко завантажувалася – використовуйте Process Monitor. Вона викриває процеси гальмують запуск і заважають їй роботі.

Після запуску програми відразу перегляньте всі запущені процеси. Вивчіть всі можливості програми, а ми включаємо запис ходу завантаження операційної системи. Для цього заходимо – Параметри – Включити журнал завантаження. У наступному вікні вам потрібно поставити галочку біля Генерувати події профілювання потоку – Кожну секунду. Щоб всі зміни приступили в силу потрібно перезавантажити комп’ютер. Після запуску системи знову відкрийте програму – вона запропонує зберегти файл з логом. Після збереження відкрийте документ прямо з програми.

Тепер можна легко проаналізувати всі процеси.

Включити колонку “Тривалість” виконання процесу

Також тут можна переглянути час запуску кожного процесу, ігноруйте процеси, які запускаються в частку секунди, адже вони нічого не вирішують.

Розмір: 4,58 МБ
Інтерфейс: Російський
Платформа: Windows XP/Vista/7/8/10

Скачати Process Monitor