Існує незліченна безліч різних троянських програм, у тому числі не мало для крадіжки грошових коштів користувачів. В мережі інтернет давно «гуляє» цікавий троян. Потрапляючи на комп’ютер жертви троян взагалі ніяк себе не проявляє. При копіюванні номера гаманця в буфер обміну троян просто підміняє номер на інший. В підсумку гроші йдуть шахраєві.

Ось вже де «все геніальне просто» – якщо систему WebMoney можна зламати (ну або принаймні це дуже складно зробити), то користувача завжди можна обдурити, підловивши на простої функції самої операційної системи.

Кілька порад по обороні

Використовуйте антивірусне програмне забезпечення та регулярно оновлюйте вірусні бази.

Віруси постійно переписуються і доповнюються, і ваш антивірус може пропустити невідомого трояна, тому:

Не запускайте невідомих вкладених файлів (поштою, вайбере і соціальних мережах).

Використовуйте для серфінгу браузери з антивірусним захистом, які заблокують перехід по шкідливої посиланням (браузер від Яндекса, використовує власну систему активного захисту Protect, ідеальне рішення).

Після копіювання номера гаманця завжди пере перевіряйте, чи немає підміни. Вивчіть напам’ять хоча б чотири останні цифри номера гаманця, а краще повністю.

Використовуйте код протекції і смс підтвердження при всіх перекладах і вимагайте того ж від своїх партнерів. 5 хв. і зайві 1-2 рубля на смс, убережуть вас від втрати грошей.

Якщо ви помітили підміну гаманців, значить троянця ви вже зловили. Якщо самі не впораєтеся, доведеться кликати спеціаліста. Але в більшості випадків допомагає повне сканування антивірусним сканером (вибирайте сканер на цій сторінці, краще якщо перевірку справите 2-3 сканерами).

Якщо ви постраждали від дій трояна – напишіть скаргу в арбітражний суд WebMoney. Це дозволить швидше знешкодити зловмисника і не дати йому далі обкрадати користувачів.

І в цілому – будьте пильні. Найслабша ланка будь-якої системи – користувач.